top of page
jantar na pláži.jpg

O JANTARU

C10H16O - to je chemické složení jantaru. Pryskyřice jehličnanů, která zmineralizovala ve třetihorách. Její staří se nejčastěji počítá na 50 milionů let. No není to úžasné? 

JUVELEN vám přináší krásu a jas třetihor. V té době naši planetu začali ve velkém obydlovat savci a  ptáci..., započal výzdvih Himaláje a  Antarktida se oddělila od Austrálie. Tak silnou energii a sílu v sobě ukrývá kousek pryskyřice, zvláštní forma uhlíkaté látky, kterou uměle vytvořit nedokážeme... byť známe její složení.

Najít surový jantar je jako hledat jehlu v kupce sena. Neopracovaný vypadá jako nehezký kamínek. První indicie, jak rozeznat jantar od šutříku, je jeho váha. Je lehoučký, jako kousek plastového odpadu. Když ho ponoříte do vody, neponoří se. Když ho zapálíte, hoří.

Jantar se vyskytuje v osmi barevných variantách: žlutý (nejběžnější), oranžový, červený, bílý, hnědý, modrozelený a černý nebo mechový. Existuje široká škála odstínů těchto barev. Nejkrásnější, nejcennější a nejoceňovanější je červený jantar z oblasti Chiapas (Mexiko).

 

K výrobě našich šperků je použit převážně baltický jantar, různých barevných odstínů, komponenty jsou stříbrné (Ag925). To, co odlišuje baltický jantar od jantaru z jiných oblastí, je vysoký podíl kyseliny jantarové. V baltickém jantaru se jí nachází 5 až 8 %, zatímco v ostatních typech jantaru je tento podíl mnohem menší. Jantar z Baltského moře patří mezi nejstarší a nejcennější na světě.

JUVELEN - šperky, které září

  • Facebook - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© 2019 Juvelen.sperky

bottom of page